Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Na co zwracać uwagę, decydując się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnia samochodów to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebne jest nam auto, a z jakiegoś powodu nie dysponujemy swoim. Obecnie na terenie niejednego miasta działa nieraz nawet kilka wypożyczalni. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwracać uwagę, chcąc skorzystać z usług naprawdę dobrej wypożyczalni?

Flota pojazdów

Niezależnie od tego, czy interesuje nas wypożyczalnia samochodów w Warszawie, Gdańsku czy jakimkolwiek innym mieście, zawsze powinniśmy przed podpisaniem umowy przyjrzeć się flocie, jaką dysponuje. Zawsze warto sprawdzić, czy samochód, który zamierzamy wypożyczyć posiada aktualne badania techniczne. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jeśli nie, to lepiej poszukać innej wypożyczalni. Niektóre wypożyczalnie specjalizują się w wypożyczaniu samochodów osobowych, inne posiadają w swojej ofercie busy, a w jeszcze innych nie będzie problemu z wypożyczeniem nawet przyczepki.

Umowa

Zanim wyjedziemy z wypożyczalni pożyczonym autem musimy podpisać stosowną umowę. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy ją bardzo dokładnie przeczytać. Co ważne, zwracamy uwagę również na to, co napisane jest małym drukiem na samym dole strony. O co zapytać? Z pewnością warto dowiedzieć się, czy wypożyczalnia stosuje limity kilometrów, których w ciągu jednego dnia nie wolno nam przekroczyć.

Opinia o wypożyczalni

Warto zawsze ją sprawdzić. Wiele osób zaleca, aby stawiać wyłącznie na wypożyczalnie z polecenia. Co jednak zrobić, jeśli wśród znajomych, przyjaciół i rodziny nie ma nikogo, kto pożyczał samochód? Pozostaje nam Internet. W sieci znajdziemy rozmaite fora, na których Internauci chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami.

Jeśli temat ten Cię zainteresował, odsyłamy do naszego innego artykułu poświęconego wypożyczalniom samochodów.