Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Kurs komputerowy dla seniorów

Zależy Ci, by częściej i dogodniej kontaktować się z rodziną oraz z przyjaciółmi, którzy mieszkają daleko od Ciebie? A może chciałbyś robić zakupy i płacić rachunki bez konieczności wychodzenia z domu? Wiesz, że pomógłby Ci w tym komputer i Internet, ale obawiasz się, że z racji wieku nie poradzisz sobie z jego obsługą? Rozpocznij kurs komputerowy dla seniorów i przekonaj się, że korzystanie z komputera i Internetu jest łatwiejsze, niż myślałeś.

Szkolenie komputerowe zostało przygotowane przez doświadczonego wykładowcę pracującego z osobami starszymi. Kurs w przystępny i czytelny sposób, bez używania specjalistycznego języka wprowadza w świat komputera i Internetu. Nauka obsługi komputera dla seniorów jest łatwa dzięki specjalnie dobranym rozmiarom czcionki oraz licznym ilustracjom, które krok po kroku omawiają poszczególne czynności. ”Komputer i Internet dla seniora” dostarcza praktycznej wiedzy, jak posługiwać się klawiaturą, myszką oraz drukarką. Pokazuje, jak przegrać zdjęcia z cyfrowego aparatu fotograficznego na komputer, wysłać e-mail, nagrać pliki na płytę CD, napisać i wydrukować tekst oraz jak korzystać z darmowych komunikatorów.
Kurs komputerowy dla początkujących w przyjaznych warunkach – możesz uczyć się wygodnie z domu, w dowolnie wybranym przez Ciebie momencie.
Bezstresowa nauka obsługi komputera i Internetu, program kursu dla seniorów dostosowany jest do Twojego tempa i możliwości.

Przez cały kurs obsługi komputera gwarantujemy opiekę osobistego nauczyciela.

 

Poznaj ofertę na pozostałe oferowane kursy komputerowe oraz ciekawe kursy hobbystyczne i inne kursy językowe oraz artystyczne, z którymi rozwiniesz swoje umiejętności.

Czego się nauczysz?
Obsługa komputera

Dowiesz się, jak włączyć komputer oraz w jaki sposób posługiwać się myszką, klawiaturą i drukarką. Nauczysz się również pracować w systemie operacyjnym Windows, a także tworzyć pliki.

Edytor tekstów
Poznasz edytor tekstu WordPad, dzięki któremu opanujesz naukę pisania i modyfikowania tekstu na komputerze. Nauczysz się wstawić do dokumentu tabelę, elementy graficzne oraz wydrukować pliki.

Poczta elektroniczna i Internet

Dowiesz się, jak korzystać z Internetu, by wyszukać potrzebne informacje, zdjęcia czy filmy. Otrzymasz wskazówki, jak założyć konto e-mail oraz jak pisać i wysyłać wiadomości i załączniki.

Komunikacja przez Internet
Nauczysz się korzystać z komunikatorów internetowych (Skype) oraz z serwisów społecznościowych (np. Nasza Klasa i Facebook), co umożliwi Ci szybką i darmową komunikację ze znajomymi i rodziną.