Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Jakie zastosowanie ma drut ostrzowy?

Z pewnością wielu z nas spotkało się z drutem kolczastym. Nie wielu z nas jednak wie, że występuje on w różnych odmianach. Jedną z nich jest drut ostrzowy.

Jakie zastosowanie ma drut ostrzowy?

Drut ostrzowy występuje także pod nazwą drutu żyletkowego lub brzytwiastego. Zastosowanie zarówno tradycyjnego drutu kolczastego jak i ostrzowego jest takie samo. Tradycyjnie wykorzystuje się oba te rodzaje drutu do wznoszenia zasieków. Stosuje się go do budowy ogrodzeń w więziennictwie i obiektach wojskowych. Ogrodzenia z drutu kolczastego, mimo że nazywa się je agresywnymi wbrew pozorom można łatwo przeciąć. Łatwo więc na ogrodzony zasiekami z tego drutu mogą przedostać się niepożądane osoby.

Nic więc dziwnego, że wszędzie tam, gdzie ochrona przed wstępem niepożądanych osób jest priorytetowa stosuje się drut ostrzowy. Co ciekawe, drut ostrzowy ma taką konstrukcję, że nawet przecięty w jednym miejscu, nadal stanowi doskonałe zabezpieczenie przed na przykład złodziejami. Drut ostrzowy wykorzystuje się nie tylko do budowy zasieków, służy on także do budowy concertin. To specjalny rodzaj bardzo sztywnych zasieków. Aby je sforsować trzeba je przeciąć w kilku miejscach, do tego osoba, która zdecyduje się pokonać taki zasiek musi liczyć się z tym, że odniesie bardzo poważne obrażenia.

Drut ostrzowy wykorzystywany jest do budowy zasieków, które są praktycznie nie do pokonania przez ludzi i zwierzęta. Używa się je, aby wzmocnić ogrodzenia chroniące miejsca pod specjalnym nadzorem. Spotkamy je między innymi na lotniskach.