Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Jak nagrodzić najlepszych?

Wszyscy zapewne słyszeli o Oscarach – statuetkach przyznawanych najlepszym filmom i aktorom. Statuetki mogą być jednak nie tylko nagrodą przyznawaną za wybitne osiągnięcia. Często wręczane są także sponsorom, sportowcom. Coraz częściej wręczane są jako pamiątka zasłużonym, odchodzącym na emeryturę pracownikom czy absolwentom.

Rodzaje statuetek

Tematyka statuetek może być bardzo różna. Dzięki temu mogą stać się zarówno upominkiem na przykład dla nauczycieli czy formą wyjątkowego podziękowania dla rodziców. Do tych statuetek, które wybierane są chyba najczęściej należą te wręczane sportowcom. Można je wręczyć sportowcom uprawiającym praktycznie każdą dyscyplinę sportową.

Statuetki wykonuje się z bardzo różnych materiałów. Mogą być zarówno odlewane, wykonane ze szkła, drewna, żywicy. Na każdej statuetce – niezależnie od tego, komu ma zostać wręczona – można wygrawerować napisy. Dzięki temu spoglądając na statuetkę w każdej chwili można sobie przypomnieć ważne wydarzenia ze swojego życia. Decydując się na zakup statuetki, warto pamiętać, że różnią się one między sobą nie tylko materiałem, ale także wielkością i kształtem. Zróżnicowane są także ich ceny. Cena zależy oczywiście od materiału i wielkości statuetki. Im większa statuetka, tym jej cena będzie wyższa.

Statuetki to nie tylko pomysł na uhonorowanie najlepszych. Mogą być także oryginalnym prezentem z okazji ślubu, chrztu dziecka, imienin. Wykonywane z najwyższą starannością i troską o najmniejszy detal będą przez wiele długich lat przypominać o ważnych wydarzeniach z naszego życia.