Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Zdrowy sen dziecka w zgodzie z naturą

Matka Natura wzbogaca świat w wiele skarbów, po które śmiało możesz sięgać każdego dnia. Jednym z nich jest len – ceniony od tysięcy lat i o wielu drogocennych właściwościach. Dzięki nim pościel lniana dla dzieci stanie się przyjacielem Twojego maluszka już od pierwszego dnia jego narodzin.

W zgodzie z naturą – lniana pościel dla dzieci

Jeszcze do niedawna len kojarzył się z szorstkim gniotącym się materiałem, lecz wszystko się zmieniło. Nowoczesne technologie ulepszają świat, zmieniły również jakość lnu, umożliwiając tworzenie lnu stonewashed. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek otuli Twoje dziecko delikatnością i miękkością, zapewniając mu przy tym wszystkie drogocenne właściwości. Co więcej – po każdym praniu zwiększa swoją szlachetność.

Najzdrowsza ze wszystkich tkanin

Len to tkanina antyalergiczna i antybakteryjna, przyjazna dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Zatroszczy się nawet o maluszków ze skórą skłonną dla alergii i problemami AZS. Pościel lniana dla dzieci jest antystatyczna i nie przyciąga kurzu. Jest w pełni higieniczna, nie wchłania zapachów i zanieczyszczeń, a ewentualnie plamy są łatwe do usunięcia. Tkanina, dzięki swej unikalnej strukturze, tworzy przyjazny mikroklimat dla skóry – jest bardzo przewiewna i pozostaje świeża przez całą noc. Len ma najwyższą chłonność ze wszystkich naturalnych włókien – absorbuje do 25% wody, a mimo to wciąż pozostaje suchy w dotyku.

Pościel lniana zimą a latem

Pościel lniana dla dzieci zimą ogrzeje ciało maluszka, a latem zapewni mu przyjemny chłód i uchroni przed przegrzaniem. To również doskonała pościel na sezon przejściowy. Dzięki niej Twoje dziecko zyska optymalną temperaturę do spania przez cały rok, a Ty nie będziesz musiała inwestować w kilka rodzajów pościeli.

Daj dziecku odrobinę przyjemności i zadbaj o piękne sny

Len to naturalna tkanina wykorzystywana od wielu setek lat, a uszyta z niej pościel lniana dla dzieci jest w pełni bezpieczna już dla niemowlaka i będzie wspierać jego naturalny rozwój. Wybierz pościel wykonaną ze 100% europejskiego lnu, wolną od jakichkolwiek środków chemicznych. Subtelne pastelowe barwy lnianej pościeli ukoją Twoje dziecko i zapewnią mu spokojny sen. A urocze troczki i falbanki wprowadzą szkraba w marzycielski nastrój.

Coś także dla Ciebie

Mama i tata wiedzą, że zdrowy sen dziecka sprzyja prawidłowemu rozwojowi, a przespana noc maluszka, pozwoli również wypocząć rodzicom. Lniana pościel dla dziecka zapewni mu spokojny sen, jest także łatwa w utrzymaniu. Nie musisz jej prasować, bo najpiękniej wygląda z naturalnymi marszczeniami – nadają mu urok i szlachetność. Łatwo wypierzesz ją ręcznie lub w pralce, a zaoszczędzony na pielęgnacji pościeli czas wykorzystasz na zabawę z dzieckiem.

Lniana pościel dla dziecka regeneruje ciało, ułatwia zasypianie i zapewnia zdrowy głębszy sen. Dzięki niej dziecko obudzi się wypoczęte i pełne zapału do odkrywania świata. Uczy obcowania maluszka z naturą i poznawania jej drogocennych właściwości.