Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Zastosowanie kleju montażowego

Klej montażowy (np. mamut klej) doskonale sprawdzi się do wszelakich prac naprawczych, dlatego warto mieć go w podręcznej skrzynce z narzędziami, nawet jeśli nie przepadamy za majsterkowaniem. Dlaczego? Odpowiadamy.

Uniwersalny klej do wszystkiego

Wysokiej jakości kleje montażowe (mamut klej), dzięki wysokiej przyczepności, świetnie sprawdzą się stosowane zarówno na powierzchniach gładkich, jak i porowatych. Oznacza to, że możemy ich użyć do klejenia:

  • kamienia,
  • ceramiki,
  • drewna i płyt OSB,
  • metalu,
  • PVC,
  • klinkieru,
  • szkła.

Klej do prac na zewnątrz…

Mamut klej jest klejem montażowym niesamowicie odpornym na działanie skrajnych temperatur, zakres to od -40 do aż +90ºC! Te właściwości sprawiają, że z powodzeniem sprawdzi się we wszelkich pracach na zewnątrz – z biegiem czasu nie będzie się kruszył i zachowa odpowiednią sprężystość. Możesz przykleić nim numer domu do ściany lub drzwi, naprawić uszkodzoną rynnę czy przymocować deski na tarasie.

… i wewnątrz

Wygodne i poręczne opakowanie kleju oraz specjalna końcówka w kształcie litery V umożliwia precyzyjną aplikację produktu nawet na niewielkie elementy. Za pomocą kleju Mamut z łatwością przykleisz oderwane od ceramicznego kubka ucho, naprawisz dziecięcą zabawkę, zamontujesz listwy przypodłogowe czy karnisz. Dzięki właściwościom tego uniwersalnego kleju z powodzeniem zastosujesz go również podczas remontu łazienki – nie odbarwia on kamienia i jest odporny na wilgoć. Możesz wykorzystać go przy montażu ceramiki sanitarnej. Klej montażowy będzie też rewelacyjną alternatywą dla kołków czy śrub używanych przy montażu luster – bezpieczny skład nie uszkadza warstwy srebrzankowej powierzchni.