Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Tapety Borastapeter do każdego wnętrza

Mówiąc o znanych i wysokiej jakości tapetach nie można pominąć marki Borastapeter. Historia tej firmy rozpoczęła się w 1905 roku, kiedy to Waldemar Andrén – rozpoznawalny i ceniony na świecie projektant – postanowił wznieść w Szwecji swój zakład. Nie trzeba było długo czekać, by tapety Borastapeter stały się produktem cenionym zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Do dnia dzisiejszego producent Borastapeter uznawany jest na terenie Szwecji za czołowego pioniera w projektowaniu i produkcji tapet.

Szwedzkie tapety Borastapeter – bogactwo wzorów

Borastapeter to niepodważalnie firma z tradycjami. Podczas produkcji tapet wykorzystuje ona zarówno najstarsze techniki, do których należy między innymi kaligrafia, czy też sitodruk, jak i te nowoczesne, opierające się na druku cyfrowym. Nad wzorami tapet w skandynawskim stylu Borastapeter czuwają znani projektanci, do grona których należy między innymi Alvar Aalto, Stig Lindberg’s, Arne Jacobsen’s, czy też Viola Gråsten’s. Różne spojrzenie na estetykę oraz wykorzystywane motywy sprawiają, że każdą tapetę Borastapeter należy uznać za wyjątkową. Twórcy czerpią inspirację z:

  • natury,
  • geometrii,
  • skandynawskiego minimalizmu,
  • monochromatycznych rozwiązań.

Wśród skandynawskich tapet Borastapeter nie zabrakło również wielu propozycji dla dzieci, które z pewnością zostaną zachwycone bajkowym wizerunkiem zwierząt, czy też delikatnymi wzorami.

Tapety do każdego wnętrza

Firma Borastapeter wciąż się rozwija, dostarczając na rynek coraz to ciekawsze propozycje. Oprócz klasycznych wzorów spełnia ona również oczekiwania osób, które szukają inspiracji do nowoczesnych wnętrz. Tapety Borastapeter to także bogactwo kolorów – zarówno tych stonowanych, pastelowych, jak i intensywnych oraz wyrazistych.

Dzięki tapetom Borastapeter zaprojektujesz wyjątkowe wnętrze z charakterem, w którym to ściany, a nie meble, będą cieszyć Twój zmysł estetyczny. Jeżeli zainteresował Cię konkretny wzór, albo jeśli masz jakieś pytania, to skontaktuj się z nami.