Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Odkryj zalety naturalnych świec zapachowych

Naturalne świece zapachowe, wykonane choćby z wosku sojowego, to ekologiczne produkty zdobywające sobie coraz większą popularność. Okazują się być idealnym pomysłem na prezent, świece zapachowe w szkle mogą jednak posłużyć również nam samym. Prezentują się pięknie stanowiąc ozdobę każdego pomieszczenia, do którego trafiają. Ich zapach ma przy tym właściwości relaksujące. Co więcej, coraz częściej możemy usłyszeć, że naturalne świece zapachowe mogą poprawić nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.

Co warto wiedzieć o naturalnych świecach zapachowych?

Zarówno świece rzepakowe, jak i te, które powstają z wykorzystaniem wosku sojowego, są często opisywane jako nowości rynkowe. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to pewnego rodzaju uproszczenie. Owszem, przez lata to ich syntetyczne odpowiedniki były tymi, które wybierano w pierwszej kolejności.

Naturalne świece zapachowe mają jednak historię sięgającą setek lat. Dzisiejsze świeczki zapachowe w słoiku są dalekimi krewnymi tych, które pojawiały się na dworach największych władców i zdobiły alkowy ich żon. Pobudzają zresztą zmysły wcale nie mniej skutecznie niż wtedy.

Naturalne świece i ich zalety

Mówiąc o zaletach naturalnych świec zapachowych zwraca się uwagę przede wszystkim na sam sposób ich produkcji. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniami, których skład jest wolny od parafiny, a ta jest produktem ubocznym kosztownego procesu rafinacji ropy naftowej. Nie można jednak utrzymywać, że życzliwość w stosunku do naturalnych świec jest wyłącznie pokłosiem wiedzy na temat ich biodegradowalności.

Warto wspomnieć i o tym, że proces ich spalania nie doprowadza do emisji szkodliwych substancji, a one same zapewniają długi czas palenia. To idealne rozwiązanie, gdy marzy nam się świeca płonąca przez wiele godzin.