Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Odkryj dwie podstawowe zalety naturalnych świec zapachowych

O tym, że naturalne świece zapachowe pięknie pachną, nie trzeba dziś chyba nikogo przekonywać. Wiele osób wybiera przecież świece rzepakowe oraz te wykonane z wosku sojowego właśnie dlatego, aby móc możliwie jak najdłużej cieszyć się ich zapachem. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że świeczki zapachowe w słoiku mają również przynajmniej kilka innych zalet. Na które z nich powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze – czyste spalanie

Z roku na rok poświęcamy coraz więcej uwagi środowisku naturalnemu. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że jego ochrona nie jest po prostu wyrazem dobrej woli. Nasza planeta jest przez nas coraz bardziej doświadczona, kolejne działania zaczynają więc koncentrować się przede wszystkim na tym, aby kolejne pokolenia miały gdzie mieszkać.

Świece zapachowe w szkle powstające z naturalnych składników są czymś więcej niż tylko kolejnym elementem ozdobnym. Można je palić bez obaw, że w trakcie procesu spalania do środowiska trafiać będzie dym i sadza. Knoty świec naturalnych przeważnie powstają z wykorzystaniem drewna i bawełny. Pozwala to na spokojne, długie spalanie, a tym samym również na zwiększenie żywotności świecy.

Po drugie – oczyszczanie powietrza

Podczas palenia naturalnych świec zapachowych powietrze wypełnia się ujemnymi jonami. Te mają wiele zalet, spośród których na szczególną uwagę zasługuje charakteryzująca je zdolność do neutralizacji promieniowania, jakie wydzielają urządzenia elektroniczne.

Paląc świece naturalnego pochodzenia można też pomóc osobom zmagającym się z alergią i astmą. Produkty parafinowe mają działanie podrażniające, świece w ich naturalnym wydaniu są więc ich wartościowym zamiennikiem. Każdemu bez wyjątku do gustu przypadnie też to, że świece woskowe i rzepakowe mają działanie relaksacyjne.