Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
O imporcie węgla słów kilka

Większość naszych domów ogrzewanych jest mniej lub bardziej nowoczesnymi piecami na węgiel. To opał, który w naszym kraju jest najbardziej popularny.

Węgiel zza granicy: czy warto go kupić?

Budując dom jednorodzinny, bardzo często decydujemy, że w przydomowej kotłowni zainstalowany zostanie piec na węgiel. Osoby, dla których obecna jesień i zima to pierwszy sezon grzewczy być może nie wiedzą, że w składach opałowych dostępny jest zarówno nasz rodzimy węgiel jak i węgiel zza granicy. Węgiel zza granicy znajduje bardzo wielu nabywców z uwagi na to, że jego cena bardzo często w porównaniu z tym polskim jest bardziej atrakcyjna. Czy jednak węgiel zza granicy ma dobrą jakość? Wszytko zależy od tego, kto zajął się import węgla. Większość firm, które zajmują się import węgla wybiera tylko zaufane kopalnie, w których wydobywany jest węgiel naprawdę bardzo dobrej jakości. Import węgla z takich kopalń, jak te położone w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym na pewno spełni wymagania osób ogrzewających swoje domy piecami węglowymi. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykuleZanim kupisz węgiel”.

Importowanie węgla: jaki oferujemy?

Zdecydowana większość węgla, który wydobywany jest w rosyjskich kopalniach to ten, który pochodzi z Kuźnieckiego Zagłębia Węglowego. Wydawać by się mogło, że importowanie węgla do Polski nie ma sensu. Jak się jednak okazuje, importowanie węgla jest korzystne nie tylko dla firm, które zajmują się importem węgla. Importowanie węgla jest korzystne także dla konsumentów:  węgiel ma wysoką jakość, zawiera mało siarki i jest atrakcyjny cenowo.