Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
O dywanikach do Volkswagena Golfa słów kilka

Dywaniki samochodowe nie są obowiązkowym wyposażeniem samochodu, nie znaczy to jednak, że są nieprzydatne. Dywaniki samochodowe są bardzo praktyczne, żaden właściciel samochodu nie rezygnuje z ich zakupu. Jakie dywaniki samochodowe wybrać skoro w sprzedaży są dwa rodzaje?

Jakie można kupić dywaniki samochodowe?

W sprzedaży są między innymi dywaniki gumowe. Dywaniki gumowe mają charakterystyczną cechę: wysoki na 3 centymetry rant, który ma zapobiegać wylaniu się nagromadzonej na dywaniku wody na wykładzinę. Z reguły dywaniki gumowe stosowane są jesienią i zimą; w odróżnieniu od tekstylnych nie są nasiąkliwe. Minusem, który mają gumowe dywaniki Golf i innych modeli aut jest mały wybór kolorów. Praktycznie wyboru nie ma żadnego: dywaniki do Golf są w zasadzie tylko czarne. Wysoka jakość tworzywa, z którego produkowane są dywaniki Golf sprawia, że są one bardzo trwałe. Na okres od wiosny do jesieni kierowcy chętnie wybierają dywaniki welurowe. 

Które z dywaników kupić?

Zdecydowana większość właścicieli samochodów decyduje się na zakup dwóch kompletów dywaników; kupują jeden komplet dywaników gumowych na sezon jesienno-zimowy i drugi komplet na wiosnę i lato. Dywaniki, które można kupić w sklepach z akcesoriami do Volkswagena sprzedawane są w kompletach na przód i tył. Dedykowane poszczególnym modelom pasują do nich perfekcyjnie. 

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcamy do przeczytania także naszego poprzedniego tekstu poświęconego dywanikom samochodowym głównie do Volkswagena Golfa.