Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Jakie są rodzaje dywaników samochodowych?

Dywaniki samochodowe to praktycznie obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Wiele osób, które kupuje swój pierwszy samochód staje przed koniecznością kupienia właśnie dywaników. Czasem też te stare trzeba wymienić na nowe. W sprzedaży są dwa rodzaje dywaników do samochodów osobowych: gumowe i tekstylne. Które z nich są najlepsze do Volkswagena Golfa?

Dywaniki do Golfa gumowe 

O tym, jakie dywaniki Golf wybrać powinna decydować przede wszystkim panująca za oknem pogoda. Gumowe dywaniki Golf najlepiej sprawdzają się od jesieni do późnej wiosny. Dywaniki Golf gumowe wykonywane są z tworzyw sztucznych. W zasadzie nie ma możliwości wybrania dywaników gumowych w innym kolorze niż czarnym. Dywaniki gumowe do Golfa zostały wykonane tak, aby ich rozmiar był idealnie dopasowany właśnie do tych modeli Volkswagena. Dzięki temu, że mocuje się je w punktach, które zostały przewidziane przez pracujących dla koncernu konstruktorów, dywaniki nie przesuwają się, nie przeszkadzają kierowcy w prowadzeniu samochodu. Także te na miejscach dla pasażerów pozostają na swoich miejscach. 

Inne zalety gumowych dywaników do Golfa 

Dość wysoki rant, który jest charakterystyczny dla wszystkich gumowych dywaników samochodowych doskonale zabezpiecza wykładzinę przed wylaniem się wody, która powstaje zimą z roztopionego, wniesionego na butach śniegu. Oczywiście rant tylko do pewnego czasu zapobiegnie wylaniu się wody, należy pamiętać o jej systematycznym wylewaniu. Dywaniki gumowe chronią nie tylko chronią wykładzinę przed zawilgoceniem, ale także przed plamami.