Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Jaki węgiel kupić?

Październik to ostatni dzwonek, aby zrobić na zimę zapas opału. W większość polskich domów ogrzewanych jest tradycyjnie piecami, w których spalany jest węgiel. Przed nadejściem zimy często właściciele domów jednorodzinnych zastanawiają się, czy warto kupić węgiel zza granicy. Wielu obawia się, że węgiel zza granicy będzie mało kaloryczny zanieczyszczony. Obawy te nie do końca są uzasadnione. Węgiel zza granicy warto kupować w firmie, której specjalnością jest importowanie węgla.

Import węgla: skąd pochodzi sprzedawany przez nas węgiel?

Import węgla może odbywać się z wielu krajów. Import węgla do Polski bardzo często odbywa się z Rosji. Zagłębiem, z którego odbywa się import węgla jest Kuźnieckie Zagłębie Węglowe. Złoża węgla są tam eksploatowane od końca XIX wieku. Zdecydowana większość węgla wydobywana jest w tamtejszych kopalniach metodą głębinową, ale część złóż eksploatowanych jest również metodą odkrywkową. Więcej o imporcie węgla można przeczytać w naszym wcześniejszym artykuleZanim kupisz węgiel”.

Importowanie węgla: plusy

Na pewno importowanie węgla jest z korzyścią dla klientów. Importowanie węgla odbywa się z kopalni, które zasługują na zaufanie, w których wydobywany jest węgiel bardzo dobrej jakości. Dlatego kupując taki węgiel klienci mogą być pewni, że będzie on wyróżniał się wysoką kalorycznością, małą zawartością siarki i popiołu oraz atrakcyjną ceną. Importowanych jest kilka asortymentów węgla, w tym także te, które są  najbardziej popularne: orzech, kostka i groszek.