Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Jaką wybrać odpowiednią odzieży do kremacji ?

Podczas przygotowań do pogrzebu jednym z ważniejszych aspektów jest wybór odzieży dla osoby zmarłej. Odzież do kremacji nie różni się od tej do pochówku tradycyjnego. Trzeba jednak zrezygnować z różnego rodzaju elementów niewrażliwych na wysoką temperaturę, jak metalowe klamry czy biżuteria. Ubrania przeznaczone do pochówku – w tym te do kremacji – są również inaczej szyte. Najczęściej mają luźny krój, a spodnie czy spódnice posiadają wszyte gumki, co ułatwia zakładanie odzieży. Do rodziny należy także decyzja, czy zmarły będzie ubrany w tradycyjny strój, czy w tzw. całun, czyli specjalną odzież do kremacji. Zakład Pogrzebowy oferuje profesjonalną pomoc i wsparcie na każdym etapie pogrzebu, w tym doradztwo dotyczące wyboru odzieży do kremacji.

Przygotowanie do pochówku – wybór odpowiedniej odzieży do kremacji

Jeśli chodzi o wybór odzieży do kremacji, zmarły może być ubrany standardowo lub owinięty w całun. Całun pogrzebowy jest używany do okrycia ciała nie tylko podczas kremacji – istnieje możliwość wykorzystania płótna także do tradycyjnego pogrzebu. Koszt odzieży do kremacji waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od tego, na jaki rodzaj ubrania się zdecydujemy.

Następnie ciało osoby zmarłej zostaje złożone do specjalnej trumny — bardzo skromnej, nielakierowanej, bez żadnych ozdób, metalowych okuć czy tworzyw niewskazanych do spalenia. Trumna do kremacji jest wykonana z drewna lub kartonu. W przypadku kremacji nie umieszcza się w niej żadnych dodatkowych przedmiotów, jak różaniec, okulary, biżuteria czy zegarek.

Zarówno podczas wyboru odzieży do kremacji, jak i w innych sprawach związanych z organizacją pogrzebu, mogą Państwo zawsze liczyć na nasze fachowe doradztwo. Zapewniamy profesjonalną pomoc i całodobowe wsparcie na każdym etapie organizacji i przeprowadzenia ceremonii pochówku.