Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Higiena oczu, uszu i zębów u psa

W tej kategorii zebraliśmy najlepsze preparaty, które pomogą Ci łatwo, skutecznie i bezpiecznie zadbać o zdrowie dziąseł, zębów, uszu  i oczu Twojego czworonoga. Pielęgnacja uszu i zębów psa może być czystą przyjemnością dla Twojego pupila. Sprawdź, jakie produkty pomogą Ci w utrzymaniu jego higieny na wysokim poziomie!

Higiena zębów psa – niezbędne akcesoria

Miękka szczoteczka do zębów dla psa w połączeniu z profesjonalnym płynem i dobrą pastą to gwarancja zachowania zdrowia jamy ustnej czworonoga – jego dziąseł i zębów. Profesjonalna, dopuszczona do użytku u zwierząt szczoteczka i pasta dla psa pomogą Ci na bieżąco usuwać gromadzącą się płytkę nazębną, która przez rozwijające się w niej bakterie może powodować stany zapalne dziąseł. Do zachowania idealnego, zdrowego środowiska, które sprzyja dobrej kondycji zębów i świeżego oddechu u psa niezbędne będą produkty z naszego sklepu:

  • Szczoteczka do zębów dla psa
  • Specjalistyczna pasta do zębów dla psów
  • Płyn do higieny jamy ustnej dla psa

Wieloetapowa higiena jamy ustnej Twojego czworonoga pomoże w zachowaniu jej czystości. Pielęgnacja zębów psa powinna stanowić stały punkt jego rutyny pielęgnacyjnej. Szczotkowanie zębów i płukanie jamy ustnej pupila warto wdrożyć jak najwcześniej, co będzie skutkowało przyzwyczajeniem się do czynności pielęgnacyjnych i nie będzie budziło w nim oporów. Wszystkie pasty, szczoteczki i płyny mają bezpieczny dla psa skład i nie zaszkodzą mu nawet w przypadku połknięcia. Świeży miętowy zapach i neutralny dla psa smak past do zębów sprawiają, że czyszczenie zębów pupila nie jest dla niego uciążliwe.

Pielęgnacja uszu psa – co znajdziesz w naszej ofercie?

Złogi woskowiny i innych zanieczyszczeń w uszach Twojego psa mogą być jedną z przyczyn powstania stanów zapalnych. Aby im zapobiec, musisz zadbać o ich czystość. W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, czego wymaga profesjonalna i bezpieczna pielęgnacja uszu psa. Podstawą higienizacji tej części ciała u czworonogów jest:

  • Spray do uszu dla psa, który ma bezpieczny skład i szybko rozpuszcza złogi woskowiny
  • Długie patyczki do uszu dla psa, które pomogą Ci usunąć widoczne zanieczyszczenia

Pielęgnacja oczu psa – skuteczne preparaty w przystępnych cenach

Kolejnym z elementów higieny Twojego czworonoga jest dbanie o czystość okolic jego oczu. W naszej ofercie znajdziesz również łatwy w użyciu płyn do przemywania oczu dla psa, który pomoże Ci utrzymać je w idealnej czystości. Płyn do oczu dla psa wystarczy nalać na wacik lub gazę i sprawnym ruchem przetrzeć nim oko wymiatającym ruchem, od zewnętrznej strony oka ku jego kącikowi. Płyn do przemywania oczu dla psa z naszej oferty jest łagodny i skuteczny.

Z produktami z oferty naszego sklepu sprawisz, że pielęgnacja zębów psa, a także higiena jego oczu i uszu nie będą kłopotliwe. Nasz sklep zoologiczny oferuje również inne niż wymienione, akcesoria do pielęgnacji psa, a także karmy, smycze, obroże i wygodne i funkcjonalne posłania dla psów – małych i dużych. Sprawdź!