Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Aparatura modułowa

W tej chwili nikt nie wyobraża sobie chyba powrotu do bardzo dawnych czasów, gdzie nie mogliśmy korzystać z energii elektrycznej i wiele rzeczy, które dzisiaj wykonują za nas maszyny zasilane prądem musiały być wykonywane ręcznie.

Oczywiste jest jednak, że wszystko co związane jest z prądem musi być doskonałej jakości, żeby zapewniać bezpieczeństwo jego użytkownikom – i mowa tutaj nie tylko o maszynach, które z niego korzystają, ale również o elementach składowych całego układu elektryki w jakimś budynku – a zatem o rzeczach, jakie określa się szerokim mianem „aparatura modułowa”.

Czym jest aparatura modułowa?

Aparatura modułowa to pełni różne funkcje, ale najczęściej jest wykorzystywana w instalacjach łączeniowych, zabezpieczających czy sterowniczych. Jej zadaniem jest uzyskanie większej efektywności przy korzystaniu z rozmaitych instalacji, jak również urządzeń. Dla wielu osób wszystko to brzmi bardzo tajemniczo, jednak jest dosyć proste – wśród tego typu produktów można bowiem wyróżnić między innymi bezpieczniki, dzwonki modułowe, gniazda modułowe, styki pomocnicze, szyny łączeniowe, wyzwalacza podnapięciowe, ale również na przykład zegary sterujące analogowe i cyfrowe.

Tego typu produkty dzielą się na różne grupy także z uwagi na funkcje, jakie konkretnie pełnią w danej instalacji – a zatem różnego rodzaju wyłączniki, rozłączniki czy ograniczniki, ale także i systemy pomiaru. W tej chwili można zdecydować się na wersje cyfrowe lub tradycyjne – a wszystko dostępne jest w specjalistycznym sklepie.