Tłoczony z miąższu orzechów kokosowych olej dostępny jest w wielu polskich sklepach. Jest uznany za jeden z najbardziej zdrowych olejów pozyskiwanych z roślin. Zobaczmy, jak można go wykorzystać i jaki olej wybrać. 

Zalety oleju kokosowego 

Olej kokosowy może być otrzymywany na różne sposoby. Najbardziej zdrowy jest ten tłoczony na zimno. Jeśli zamierzamy kupić olej kokosowy, to powinnyśmy wybrać ten z etykietą olej kokosowy extra Virgin. Olej kokosowy bio będzie najbardziej wartościowy. W jego składzie nie będzie żadnych dodatków, olej kokosowy bio będzie zawierał w swoim składzie wyłącznie uzyskany z miąższu kokosa olej. Do tego olej kokosowy bio będzie pozyskany z orzechów kokosowych, które rosły na ekologicznych plantacjach. Olej kokosowy extra Virgin tłoczony na zimno jest najbardziej cenny pod względem wartości odżywczych. Olej kokosowy nierafinowany nie będzie zawierał żadnych środków konserwujących; olej kokosowy Virgin będzie więc produktem w pełni naturalnym.

Jakie właściwości ma olej kokosowy?

Olej kokosowy Virgin jest bogatym źródłem witamin i soli mineralnych. W jego składzie są tłuszcze średniołacuchowe. W połączeniu z witaminami i minerałami tworzą one mieszankę o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych. Może być stosowany zarówno w kuchni jak i w kosmetyce. Działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. 

Wszystkich, których zainteresował temat oleju kokosowego zachęcamy do lektury naszego poprzedniego tekstu, w którym wyjaśniamy jakie zalety ma olej kokosowy i jaki warto kupować.

Olej kokosowy ma bardzo szerokie zastosowanie
4.9 (98.09%) 94 głosów

http://galeriachemii.pl/wp-content/uploads/foto/coconut-oil-eb30b20a2c_1280.jpghttp://galeriachemii.pl/wp-content/uploads/foto/coconut-oil-eb30b20a2c_1280.jpgadminGastronomia
Tłoczony z miąższu orzechów kokosowych olej dostępny jest w wielu polskich sklepach. Jest uznany za jeden z najbardziej zdrowych olejów pozyskiwanych z roślin. Zobaczmy, jak można go wykorzystać i jaki olej wybrać.  Zalety oleju kokosowego  Olej kokosowy może być otrzymywany na różne sposoby. Najbardziej zdrowy jest ten tłoczony na zimno. Jeśli...