Galeriachemii.pl

Blog z artykułami poradnikowymi
Ogrodzenie nie do sforsowania: zasieki z drutu ostrzowego

Są miejsca, w których tradycyjne ogrodzenie na przykład z siatki jest niewystarczającym zabezpieczeniem przed złodziejami. W takich miejscach ogrodzenia zabezpiecza się jeszcze dodatkowo stosując drut ostrzowy. Drut ostrzowy występuje w handlu także pod nazwą drut żyletkowy.

Do czego służy drut ostrzowy?

Najczęściej drut żyletkowy czy też druty ostrzowe wykorzystuje się do budowy zasieków. Specyficzną formą zasieków, do których można wykorzystać druty żyletkowe jest concertina. Concertina ma formę podwójnej spirali. Zapora w formie concertiny do użycia, której wybrany został drut żyletkowy jest nie do sforsowania. Najlepszą rekomendacją, że druty żyletkowe idealnie spełniają swoją rolę jest fakt, że wybiera się je do zabezpieczania ogrodzeń w obiektach wojskowych, więzieniach, zakładach przemysłowych i lotniskach.

Druty ostrzowe tym różnią się od zwykłego drutu kolczastego tym, że aby pokonać ogrodzenie zakończone druty ostrzowe trzeba je jednocześnie przeciąć przynajmniej w trzech miejscach. Aby ogrodzenie było bardziej trwałe, bardzo często druty żyletkowego stosuje się ocynk. Więcej na temat drutów ostrzowych można przeczytać w naszym artykule „Jakie zastosowanie ma drut ostrzowy”.

Uwaga! Należy zachować szczególną ostrożność montując na ogrodzeniu drut żyletkowy. Zgodnie z nazwą elementem jego konstrukcji są bowiem ostrza przypominające do złudzenia żyletki. Już w trakcie montażu narażamy się na poważne uszkodzenia ciała. Warto o tym pamiętać decydując się na dodatkowe zabezpieczenie standardowego ogrodzenia.